32 762 80 10

PODSTAWOWE ELEMENTY RAM QUBE  

System Ram QUBE został stworzony z myślą o łatwej, szybkiej i bezproblemowej budowie różnych konstrukcji wystawowych. Charakteryzuje się cechami, które decydują o wyjątkowości i wyrazistości tworzonych ekspozycji. Na system składają się ramy, które można łączyć w dowolne układy oraz elementy dodatkowe, dzięki którym korzystanie z systemu staje się łatwe i wygodne. Kompaktowość i mobilność to podstawowe cechy i zalety ram QUBE. Zmiana układu i rekonfiguracja plansz jest możliwa dzięki dostępnym rozwiązaniom takim jak listwy magnetyczne, zawiasy, łączniki kątowe, podstawy płaskie i i boczne.
 
Ramy QUBE to konstrukcja bazująca na szkieletowym systemie lekkich ram aluminiowych wypełnionych płytą bądź tkaniną. Płaszczyzny można łączyć w złożone szeregi pod dowolnymi kątami, tworząc w ten sposób bogate systemy wystawiennicze, za każdym razem inne. Szczególnie wypełnienie ram tkaniną daje rozliczne możliwości wykorzystania na eventach branżowych albo przy zabudowie boksów w przestrzeniach biurowych. Ramy aluminiowe wypełnione tkaniną mogą przybierać większe formaty, a przy tym są lekkie i łatwe w transporcie.
Płyty PCV stanowiące wypełnienie ram aluminiowych QUBE oferujemy w kilku rodzajach do wyboru. Proponujemy Państwu wypełnienie płytami PCV z nadrukiem bądź płytami meblowymi kompozytowymi lub ażurowymi. Te ostatnie polecamy szczególnie do stałych wystaw i ekspozycji muzealnych bądź artystycznych. Każdorazowo przy wyborze systemu ram aluminiowych i ich wypełnienia pomagają nasi eksperci. Jeśli więc nie są Państwo pewni, jaki system wystawienniczy będzie idealny w Państwa przypadku, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami Omega System, którzy pomogą dobrać najbardziej dogodne rozwiązanie.
Unikalność systemu ram QUBE polega nie tylko na tym, że dysponujemy różnymi rozmiarami ram z wypełnieniem, ale także na licznych możliwościach połączeń tych ram. Dopiero system ram aluminiowych zestawionych w złożone konstrukcje pozwala naprawdę docenić potencjał wystawienniczy naszych produktów. Do dyspozycji oddajemy Państwu łączniki o różnych kątach – standardowych i unikalnych. Do ram można też zamontować zawiasy, tworząc tym samym drzwi i przestrzenie zamknięte w boksach biurowych albo na wystawach czy targach branżowych. Wszystkie ramy mogą zostać dodatkowo wzmocnione podstawkami i wykończone estetycznymi słupami, które – same w sobie ledwo widoczne – sprawiają, że między ramami aluminiowymi nie ma prześwitów. To Państwa logo i grafiki są na pierwszym miejscu, a nie nasze ścianki wystawiennicze.
Raz jeszcze zachęcamy do kontaktu z firmą Omega System, by omówić projekt Państwa stoiska wystawienniczego bądź innych konstrukcji ekspozycyjnych czy zabudowy biurowej. Nasi eksperci przedstawią Państwu pełny zakres możliwości i rozwiązań, odpowiadając na Państwa potrzeby – te obecne i te potencjalne. Bo jeśli w przyszłości zdecydują się Państwo na modyfikację projektu, nie będzie konieczności zakupu nowego systemu ram aluminiowych. Rozwiązania QUBE są na tyle elastyczne, że z łatwością dostosują je Państwo do swoich wymagań.
 
by: Lech Polakowski · modyfikowano 2018-11-28 / utworzono 2018-09-20, Siemianowice Śląskie
 

Elementy podstawowe ram

KOMPATYBILNE RAMY QUBE

System QUBE to przede wszystkim ramy, dzięki którym można stworzyć szereg konstrukcji wystawienniczych. Szerokość ramy od frontu to jedynie 1,5 mm, co umożliwia ustawianie ich i stworzenie jednolitych wizualnie płaszczyzn. Dzięki ramom QUBE można zbudować: ściany o nieograniczonej liczbie układów, lady, pylony, stojaki itp.


- ramy QUBE wypełnione płytą – najczęściej jest to płyta pvc z wydrukiem
- ramy QUBE wypełnione tkaniną - ze zwykłym wydrukiem oraz do podświetleń, tkaniny umożliwiają wykorzystanie ram o większych formatach, są przy tym lekkie


WYPEŁNIENIA

W zależności od sposobu i celu wykorzystania Systemu Ram QUBE, konstrukcje wypełnić można kilkoma rodzajami płyt - podstawowa to płyta pvc z wydrukiem,


lecz także płyta meblowa - do stałych ekspozycji oraz płyty o artystycznym charakterze - kompozytowe i ażurowe, o szerokim wyborze wzorów i kolorów.


ŁĄCZNIKI

Ramy łączone są za pomocą łączników - bez użycia narzędzi,
- łączników motylkowych,
- łączników kątowych,
n/z łączniki 180 stopni


- za pomocą łączników kątowych 90 stopni


- za pomocą
łączników kątowych 120 stopni oraz łączników kątowych 135 stopni


- za pomocą łączników kątowych 3 x 120 stopni


- za pomocą łączników kątowych 4 x 90 stopni
- oraz innych, potrzebnych do realizacji nietypowych projektów i konfiguracji.


ZAWIASY

Zawiasy QUBE umożliwiają stawianie ścian pod dowolnym kątem w zakresie 900 - 2700. Ich konstrukcja została tak pomyślana, aby pomiędzy połączonymi ramami nie było szpar i prześwitów.
Służą np. do budowy drzwi.


SŁUP

Słup o szerokości ramy, dzięki któremu można stworzyć proste i prostopadłe połączenie ram. Służy także do estetycznego zakończenia ścian oraz stanowi element wzmacniający konstrukcję. Jest jednym z podstawowych elementów w budowie lad.


STOPY PŁASKIE

Stopy płaskie zapewniają stabilność konstrukcji ścian, które ustawione są w linii prostej, stabilizują ściany.
Są dostępne w kilku rozmiarach.


STOPY BOCZNE

Służą przede wszystkim do stabilizacji pojedynczych paneli np. pylonów, stojaków. Mogą być także montowane na bokach rozbudowanych konstrukcji zapewniając im stabilność.
Są dostępne w kilku rozmiarach.


STOPY POZIOMUJĄCE

Stopki poziomujące są wykorzystywane w miejscach o nierównym podłożu, dzięki nim w łatwy sposób można wyrównać płaszczyzny ekspozycji oraz zapewnić im stabilność. Są stosowane także tam gdzie niepożądane jest użycie innych podstaw np. ze względów estetycznych.


Podstawowe ELementy Ram QUBE w rzeczywistych przykładach

System QUBE to przede wszystkim ramy, dzięki którym można stworzyć szereg konstrukcji wystawienniczych. Szerokość ramy od frontu to jedynie 1,5 mm, co umożliwia ustawianie ich i stworzenie jednolitych wizualnie płaszczyzn. Dzięki ramom QUBE można zbudować: ściany o nieograniczonej liczbie układów, lady, pylony, stojaki itp.
- ramy QUBE wypełnione płytą – najczęściej jest to płyta pvc z wydrukiem
- ramy QUBE wypełnione tkaniną - ze zwykłym wydrukiem oraz do podświetleń, tkaniny umożliwiają wykorzystanie ram o większych formatach, są przy tym lekkie


Tutaj przejdziesz do pozostałych stron podkategorii:

Stoiska - Informacje Techniczne

tutaj jesteś
Elementy budowy

zaprasza OMEGA SYSTEM AMP version


Podstawowe dane firmy Omega System

Poniżej znajdziecie Państwo podstawowe informacje o firmie Omega System produkującej systemy i meble wystawiennicze, meble prezentacyjne przenośne i stacjonarne oparte na konstrukcjach z profili aluminiowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Odpowiemy na Państwa pytania zarówno telefoniczne jak i e-mailem.

    Omega System 41-100 Siemianowice Śląskie, ul. Pszczelnicza 14, Polska

     od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 do 16:00

     tel. 32 762 80 10
         tel. 32 762 80 18
         tel/fax 32 251 28 03

     omegasystem(at)omegasystem.pl - dział obsługi klienta
         biuro(at)omegasystem.pl - biuro

     Omega System on facebook