32 762 80 10

INTERAKTYWNE WYSTAWY - MULTIMEDIALNE EKSPOZYCJE 

Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi realizacjami w zakresie wystaw interaktywnych i multimedialnych. Przedstawione poniżej zdjęcia prezentują możliwości systemu ram Qube w praktyce. Wystawy te zostały przygotowane i zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wykorzystać zalety tych ram.
 
Wystawa pierwsza to prosta zabudowa w kształcie litery C. Ściany wykonane z ram Qube służą głównie do montażu ekspozycji oraz urządzeń multimedialnych.
 
Wystawa druga przedstawia konstrukcję wykonaną z aluminiowych ram. Ściany zostały tak zaprojektowane aby odwzorować budynek mieszkalny z wyodrębnionymi pomieszczeniami. Dzięki dobrze przemyślanej koncepcji układ zabudowy pozwala zwiedzającym swobodnie i bez problemowo przemieszczać się wewnątrz wystawy.
 
Dwie ostatnie ekspozycje to interaktywne prezentacje, gdzie system Qube został wykorzystany zarówno do stworzenia samej zabudowy jak i do skonstruowania specjalnie zaprojektowanych stanowisk doświadczalnych. Ściany Qube wygradzają tutaj teren wystawy z dużej przestrzeni halowej, wytyczają także drogę zwiedzania. Z ram ekspozycyjnych stworzone zostały konstrukcje do montażu urządzeń i instrumentów doświadczalnych.
 
Prezentujemy Ramy Wielkich Możliwości lub inaczej Ekspozytory Multimedialne i Interaktywne wykonane z Ram QUBE Systemu OMEGA. Interaktywne Ekspozytory Multimedialne pozwolą tworzyć kompletne wystawy zarówno o charakterze stałym jak też mobilne. Pragniemy zwrócić na nie szczególne zainteresowanie i uwagę.
 
Ekspozytory multimedialne poleca producent konstrukcji ekspozycyjnych. To doskonały wybór do tworzenia interaktywnych wystaw czy multimedialnych prezentacji, które ożywią każdy produkt czy prezentacje w różnej przestrzeni ekspozycyjnej. Nowoczesna forma zwracająca uwagę, została zaprojektowana z myślą o kliencie.
 
Główna dziedzina naszej działalności to projektowanie i tworzenie ekspozycji muzealnych, wytyczanie i wyposażenie szlaków zwiedzania czy parków tematycznych oraz centrów nauki.
 
Nasze realizacje oparte są o nowoczesne rozwiązania materiałowe i projektowe. Wzbogacone o ciekawe zastosowanie nowatorskich urządzeń interaktywnych i multimedialnych, przy wykorzystaniu najnowszych, technologii audiowizualnych. Nasz zespół pracuje nad indywidualnym charakterem każdej realizacji, starając się w jak najlepszy sposób sprostać indywidualnym wymaganiom naszych klientów. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie myśląc o zachowaniu równowagi pomiędzy innowacjami a klasycznymi rozwiązaniami ekspozycyjnymi.
 
by: Lech Polakowski · modyfikowano 2018-11-28 / utworzono 2018-04-30, Siemianowice Śląskie
 

Interaktywne Ekspozytory Multimedialne

WYSTAWA 1. ... a powietrze pachniało czulentem - wystawa stała z ram ekspozycyjnych

Zabudowa wykonana z ram ekspozycyjnych Qube, w kształcie litery C. Specjalnie zaprojektowane uchwyty z tworzywa dopasowane zostały do eksponowanych menzurek. Pod każdą z nich umieszczono tabliczkę z wygrawerowanym opisem. Na ścianach bocznych zabudowy zamontowano tablety, umożliwiające nawigację po prezentowanych treściach. Ekspozycja zabezpieczona została szklanymi ekranami, osadzonymi na specjalnych uchwytach montażowych. Mają one na celu uniemożliwić dostęp do ekspozycji. Wystawa ma charakter stały dlatego poszczególne elementy zabudowy Qube zostały połączone ze sobą w trwały sposób.


WYSTAWA 2. Maria Skłodowska-Curie - Urodziłam się w Warszawie - mobilna zabudowa ekspozycyjna

Wystawa poświęcona Marii Skłodowskiej-Curie zaprojektowana została tak aby można ją prezentować w dużych przestrzeniach. Ramy Qube stanowią tutaj nie tylko nośnik grafiki ale także zabudowę odwzorowującą budynek mieszkalny. Niepozorna z zewnątrz konstrukcja podzielona została na kilka mniejszych pomieszczeń. Dzięki temu ekspozycja jest przytulna i odgrodzona od warunków zewnętrznych. Ściany wykonane z ram Qube prezentują treści wystawy ale także wytyczają ścieżkę zwiedzania. Ekspozycja ma charakter czasowy i była prezentowana w różnych miejscach. Mobilność systemu była jednym w czynników decydujących o wyborze ram Qube.


WYSTAWA 3. Instytut Odkrywania Tajemnic - wystawa interaktywna

Interaktywna wystawa dotycząca zagadnień optyki wykonana z ram Qube. System wykorzystany został zarówno do wytyczenia ścieżki zwiedzania ale także do budowy stołów i ekspozytorów, przy których można wykonać różne doświadczenia. W konstrukcjach tych zamontowane zostały nie tylko niezbędne urządzenia i eksponaty, ale także oświetlenie led, umożliwiające zmianę barwy każdego ze stanowisk. Ramy aluminiowe Qube stanowiące ściany działowe wystawy pomalowano na czarno i wypełniono czarną płytą. Dzięki temu stworzony został odpowiedni klimat, na którym zależało twórcą interaktywnej ekspozycji.


WYSTAWA 4. Ogrody doświadczeń - HUMANITARIUM - edukacyjna wystawa multimedialna

System ram Qube wykorzystany został także przy organizacji wystawy dotyczącej dźwięku. To kolejna wystawa multimedialna, której znaczną część ekspozycji stanowią stanowiska doświadczalne. Dzięki możliwością systemu ram Qube wystawa wyposażona została zarówno w duże ściany działowe, stanowiące ramy ekspozycji, jak i mniejsze konstrukcje stolikowe i ekspozytory. Każde ze stanowisk wyposażono w niezbędne urządzenia oraz oświetlenie led, dzięki któremu ekspozytory mogą być podświetlone różnymi kolorami.


zaprasza OMEGA SYSTEM AMP version


Podstawowe dane firmy Omega System

Poniżej znajdziecie Państwo podstawowe informacje o firmie Omega System produkującej systemy i meble wystawiennicze, meble prezentacyjne przenośne i stacjonarne oparte na konstrukcjach z profili aluminiowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Odpowiemy na Państwa pytania zarówno telefoniczne jak i e-mailem.

    Omega System 41-100 Siemianowice Śląskie, ul. Pszczelnicza 14, Polska

     od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 do 16:00

     tel. 32 762 80 10
         tel. 32 762 80 18
         tel/fax 32 251 28 03

     omegasystem(at)omegasystem.pl - dział obsługi klienta
         biuro(at)omegasystem.pl - biuro

     Omega System on facebook